0912 949 24 77  - 021 44 74 81 36
​​​​​​​021 44751513

جرئیات طرح پیشنهادی مجلس برای مسکن

 

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن بیان جزئیاتی از طرح جهش تولید مسکن تاکید کرد: در این طرح هیچ اشاره‌ای به دادن قطعات زمین به دهک‌های پایین نشده است.

به گزارش مشرق، مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در واکنش به برخی خبرها مبنی بر ارائه طرحی برای  واگذاری زمین ۲۰۰ متری به بیش از ۱۰ میلیون نفر از اقشار دهک‌های پایین کشور گفت: هم‌اکنون در مجلس دو طرح مرتبط با حمایت از دهک‌های پایین مطرح شده که یکی از آنها طرح جهش تولید مسکن است.

وی افزود:‌در این طرح  بحث کنترل، نظارت و تقویت ساخت مسکن با توجه به نیاز امروز مسکن در کشور پیش بینی شده است که البته در این طرح هیچ اشاره‌ای به دادن قطعات زمین به دهک‌های پایین نشده است. بر اساس طرح مذکور با توجه به وجود ۲۵۰ هزار هکتار اراضی دولتی در حریم و محدوده شهرها، پیشنهاداتی درباره این زمین‌ها در کمیسیون عمران مطرح شد. از جمله اینکه این زمین‌ها به فروش رسانده و درآمد حاصل از آن به صندوق ملی زمین و مسکن واریز شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اگر بنا شد برای حمایت از اقشاری که تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هستند، درصد سود تسهیلات بانکی که در حال حاضر بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد است را پایین بیاوریم،‌ به طور مثال سود را به ۷ یا ۸ درصد برسانیم، در آن زمان به منظور  اینکه بار مالی پیش‌بینی نشده‌ای بر سیستم بانکی تحمیل نشود، از منابع گرفتن مالیات بر خانه‌های خالی یا خانه‌های لوکس یا درآمد حاصل از فروش ۲۵۰ هزار هکتار زمین‌های دولتی، یارانه مابه‌التفاوت سود مصوب بانکی و سودی که مدنظر طرح  است را از این محل تامین می‌کنیم. بنابراین  بار دیگر تکرار می‌کنم که در طرح جهش تولید مسکن هیچ صحبتی از دادن زمین به اقشار پایین جامعه نشده است.

یوسفی ادامه داد: اما در ارتباط با طرح دوفوریتی دیگری که در ارتباط با حمایت معیشتی از اقشار کم‌درآمد در نظر گرفته شده، در حال حاضر بحث بسته معیشتی و حمایتی در قالب سبد کالا برای حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور که در دهک اول تا پنجم قرار دارند، در نظر گرفته شده است. به جز این دو طرح، دستور العمل و طرح خاص دیگری  مطرح نشده است.

 

منبع: تسنیم

 تیم ما با ۱۲ سال سابقه در امر پیش خرید و پیش فروش و بررسی و اعتبار سنجی پروژهای در حال احداث، متشکل از بهترین و مجرب ترین مشاوران همراه شما در امر خرید و فروش هستیم
ما با بهره گیری از تجربه خود تنها مشاور و راهنما و همرا شما می باشیم . تا همراه شما بهترین گزینه را برای خانه دار شدن انتخاب کنیم

​ما با ارائه مقالاتی در زمینه املاک پیش فروش در منطقه 22 تهران سعی داریم به بهگزینی انتخاب های شما کمک کنیم تا بتوانید با

آگاهی بیشتر در این مسیر قدم بگذارید و چه در زمینه سرمایه گذاری و چه در حیطه سکونت بهترین انتخاب را داشته باشید 
​​​​​​​
می توانید مقالات ما را در این صفحه دنبال کنید

باتشکر از حسن انتخاب شما


با مقالات املاک دیار همراه باشید برای مشاهده مقالات بیشتر کلیک کنید

 مشاورین املاک دیار ، در راستای کمک به بهگزینی انتخاب های شما در خدمتتان هستند

سبد خرید