0912 949 24 77  - 021 44 74 81 36
​​​​​​​021 44751513

نخستین مسجد سرای محله های تهران در محله کوهک

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم کلنگ‌زنی اولین مسجد ـ سرای محله در منطقه 22 گفت: پروژه ساخت 14 مسجد در مجاورت سرای محلات از منطقه 22 کلید خورد و تا پایان سال 91، رویکرد مسجدمحوری با تجمیع ارایه خدمات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و شهری در حول مساجد وارد فاز جدیدی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر سید محمدهادی ایازی در مراسم کلنگ‌زنی اولین مسجد – سرای محله که صبح امروز 3 مرداد با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود:

توسعه فضاهای فرهنگی با محوریت مساجد در دستور کار قرار گرفته و براین اساس ساخت 14 مسجد در مجاورت سرای محله تا پایان سال‌جاری اجرا خواهد شد.

وی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان توفیق آغاز اجرای این طرح و ساخت اولین مسجد – سرای محله در محله کوهک منطقه 22 نصیب مدیریت فرهنگی شهر شد و به دلیل نزدیکی زمان ولادت امام حسن مجتبی(ع) این مسجد به نام مقدس این امام نامگذاری شده است.

ایازی با اشاره به زمان اتمام عملیات پروژه اولین مسجد- سرای محله ادامه داد: مسجد امام حسن مجتبی(ع) در مجاورت سرای محله نسیم قرار گرفته است و با توجه به پیشرفت 80 درصدی ساختمان سرای نسیم، این سرا پاییز سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

در عین حال با عنایت به تلاش و همیت مدیران شهری منطقه 22 و مشارکت شهروندان محله کوهک پیش بینی می‌کنیم عملیات اجرای مسجد تا دهه فجر به اتمام برسد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: در حال حاضر در مجاورت پروژه 3 هزار و 500 مترمربعی مسجد- سرای محله، ستاد مدیریت بحران منطقه، 2 مدرسه، میدان میوه و تره بار همچنین چندین مجتمع مسکونی قراردارد و به زودی زمین چمن مصنوعی نیز به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 22 شهرداری تهران احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: این نمونه کاملی از تجمیع ارایه خدمات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و شهری در محله است که وضعیت مطلوب و چشم‌انداز محلات 374 گانه تهران در آینده به شمار می‌آید.

ایازی گفت: با همت شهرداری تهران تا کنون 40 مسجد ساخته شده است و با اتمام پروژه ساخت 14 مسجد در مجاورت سرای محلات رویکرد مسجد محوری در انجام فعالیت‌های این نهاد اجتماعی با تاکید بر تعامل متقابل مساجد و سرای محلات وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

 تیم ما با ۱۲ سال سابقه در امر پیش خرید و پیش فروش و بررسی و اعتبار سنجی پروژهای در حال احداث، متشکل از بهترین و مجرب ترین مشاوران همراه شما در امر خرید و فروش هستیم
ما با بهره گیری از تجربه خود تنها مشاور و راهنما و همرا شما می باشیم . تا همراه شما بهترین گزینه را برای خانه دار شدن انتخاب کنیم

​ما با ارائه مقالاتی در زمینه املاک پیش فروش در منطقه 22 تهران سعی داریم به بهگزینی انتخاب های شما کمک کنیم تا بتوانید با

آگاهی بیشتر در این مسیر قدم بگذارید و چه در زمینه سرمایه گذاری و چه در حیطه سکونت بهترین انتخاب را داشته باشید 
​​​​​​​
می توانید مقالات ما را در این صفحه دنبال کنید

باتشکر از حسن انتخاب شما


با مقالات املاک دیار همراه باشید برای مشاهده مقالات بیشتر کلیک کنید

 مشاورین املاک دیار ، در راستای کمک به بهگزینی انتخاب های شما در خدمتتان هستند

سبد خرید