0912 949 24 77  - 021 44 74 81 36
​​​​​​​021 44751513

ساخت ۹۱ هزار مسکن برای محرومان و ایتام توسط بنیاد مسکن

 

مقام مسئول بنیاد مسکن از ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی برای محرومان چابهار، زاهدان و مشهد خبر داد و گفت: تا بهار آینده ۱۹۴ هزار مسکن برای محرومان تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حمیدرضا سهرابی با اشاره به برنامه ساخت 100 هزار مسکن برای محرومان از سال 94 اظهار کرد: در این برنامه تاکنون ساخت 81 هزار واحد مسکونی آغاز شده که از این تعداد 62 هزار واحد تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق احداث 100 هزار واحد مسکن محرومان، هشت میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شد که به تازگی به 15 میلیون تومان افززایش یافته است.

وی از برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن محرومان در 21 استان کشور خبر داد و افزود: در تفاهم سال‌های گذشته با سازمان برنامه و بودجه، برای سال 97، احداث 16 هزار واحد مسکن محرومان برای سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان‌‌‌‌جنوبی در برنامه قرار گرفت که این واحدها با تعدادی بیشتر و با همان بودجه برای 16 هزار و 300 خانوار به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن یادآور شد: برای سال گذشته و امسال احداث تعداد 77 هزار و 440 واحد مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر در برنامه قرار گرفت که پیش‌بینی شده است تا این واحدها در خرداد 1400 تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

به گفته وی، از 77 هزار و 440 واحد موضوع تفاهم بنیاد با سازمان برنامه و بودجه دو هزار واحد، مربوط به مسکن ایتام است که برای این اقشار، علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن، 50 میلیون تومان بلاعوض پیش‌بینی شده است. 25 میلیون تومان از بلاعوض‌ها را برای هر واحد صندوق توسعه ملی و 25 میلیون تومان دیگر را بنیاد با منابع داخلی خود تامین خواهد کرد.

سهرابی ادامه داد: برای افراد تحت‌پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) هرکدام از این نهادها برای مشمولان تحت‌پوشش خود 25 میلیون تومان بلاعوض پرداخت خواهند کرد که این رقم با 50 میلیون تومان بلاعوض، پروانه و نظارت رایگان، بیمه حوادث رایگان، شرایطی را فراهم می‌کند تا واحدها در زمان مناسب برای محرومان احداث شود.  

وی توضیح داد: مسکن محرومان، موضوع تفاهم بنیاد مسکن با سازمان برنامه و بودجه در مجموع با پنج هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات کم‌‌بهره و بلاعوض احداث می‌شود که از این رقم، دو هزار و 100 میلیاردتومان بلاعوض و مابقی تسهیلات با نرخ سود پنج درصد است.

سهرابی با  اشاره به برنامه تامین مسکن خانوارهای دومعلول روستایی، گفت: تاکنون ساخت چهار هزار و 550 واحد به اتمام رسیده است که با همکاری سازمان بهزیستی و بنیاد مستضفعان انجام می‌‌شود.

وی همچننین بیان کرد: ساخت 14 هزار مسکن در حاشیه شهرهای چابهار، زاهدان و مشهد در برنامه بنیاد مسکن قرار دارد که با احتساب مسکن ایتام که 200 واحد است در مجموع 91 هزار و 540 واحد در کشور برای محرومان و ایتام احداث خواهد شد.

 تیم ما با ۱۲ سال سابقه در امر پیش خرید و پیش فروش و بررسی و اعتبار سنجی پروژهای در حال احداث، متشکل از بهترین و مجرب ترین مشاوران همراه شما در امر خرید و فروش هستیم
ما با بهره گیری از تجربه خود تنها مشاور و راهنما و همرا شما می باشیم . تا همراه شما بهترین گزینه را برای خانه دار شدن انتخاب کنیم

​ما با ارائه مقالاتی در زمینه املاک پیش فروش در منطقه 22 تهران سعی داریم به بهگزینی انتخاب های شما کمک کنیم تا بتوانید با

آگاهی بیشتر در این مسیر قدم بگذارید و چه در زمینه سرمایه گذاری و چه در حیطه سکونت بهترین انتخاب را داشته باشید 
​​​​​​​
می توانید مقالات ما را در این صفحه دنبال کنید

باتشکر از حسن انتخاب شما


با مقالات املاک دیار همراه باشید برای مشاهده مقالات بیشتر کلیک کنید

 مشاورین املاک دیار ، در راستای کمک به بهگزینی انتخاب های شما در خدمتتان هستند

سبد خرید